Märtsikuu ning aprillikuu algsed tegemised!

Jah, märtsi kuu jõudis kätte ning ilmad läksid väheke soojemaks juba. Praegu püsib stabiilselt +12 kuni +15 peal. Üks päev küündisid soojakraadid isegi kohati sama kõrgele kui +30 kraadi. Kasukaid ja kampsuneid ei pea enam ammu kandma, saab vähe vabamalt ringi käidud!

Märtsi kuu oli üks meeletu õppimise aeg. Nimelt 12.mail on mul HSK test ning plaanis on võtta HSK lvl 4 test. Kuskil 1200 sõna, hull grammatika ning kõnepool. 1200 sõna oleks kerge, kui oleks vaid PinYin (hääldus) aga hiina keeles tuleb ka tähemärke kirjutada osata, seega mis ter arvate mis ma siin praegu teen? Jah, õige, nädala sees õpin nagu elukas ning nädalavahetuseti käin sõpradega vahepeal väljas, kui veidikenegi aega on. Hullumeelne on lihtsalt see õppimine. Aga eks hiljem tuleb see vaid kasuks, seega on mille nimel pingutada!

Oh, õige! 12-14 aprillil on Shanghais F1 võistlus ning ostsin minagi endale selle jaoks pileti ära. Nende piletite ostmistega oli ka omaette tegemist, sest alguses ei olnud kellega minna ning lõpuks üks saksa kutt nõustus, seega sai piletid mõistliku hinna eest ostetud ning reedel on F1-te vaatama minek! Ei jõua ära oodatagi… nagu väike laps ootan jõuluvana, kes mulle uue mudelauto tooks… haha. 😀

Nüüd eelmine nädalavahetus, käisime aga isa töökohta vaatamas. Nimelt isa töötab siis ühes suures elektrifirmas, mis katab kogu Shanghai ja selle ümbruses asuvad linnad elektrienergiaga. Isa on sealses firmas insener ning sellel firmal on 18 elektrijaama ja ta tegeleb nende 18ne jaama turvalisusega. Lisaks on tema vastutuse all üks elektrijaam, mida ta siis juhib. Jah, käisime siis ühte siin vaatamas. Kuskil 50km eemal Shanghaist. Sealne jaam toodab siis 100mWh. Jaam ise asub mere läheduses ning seal on üks oma 2km pikkune sadam merre ehitatud. Laevad toovad kivisüsi kohale kaugetest piirkondadest ning edasi transporditakse kivisüsi lindi peal kuivatisse. Edasi kuivatist liigub kivisüsi siis tootmisliinile. Seal keevaveega tehakse see ühiseks massiks ning edasi liigub see kõik ühte suurde masinasse, mis toodab sellest elektrienergia. Edasi sellest masinast liigub elekter juba pm tarbijani. Vähemalt mina sain sellest asjast nii aru. Ilmselt oleks asi huvitavam olnud aga kuna hiina keeles käis kõik, siis sain vaid väheke aru. Tagasitulles saab kõigest sellest ka pilte näidata.
Seal olles oli ka väga hästi näha, et see on ikka tõsi, et meretase on kõrgem kui maapind. Nimelt Shanghai piirkond on kuskil -2m merepinnast, ning alati tõstetakse kallaste kõrgusi, et vesi kõike minema ei uhuks. Seal oli siis merepiirile veetud ohtrail kivisid ning suur vall ette ehitatud. Eks kohati oli ka see ohutuse pärast, et juhul kui peaks mingi looduskatastroof tulema, siis midagi väga hullu ei juhtuks. Päev lõppes lõunasöögiga ning tagasi kojusõiduga!

Nüüd laupäeval käisime koos pere ning ühe sugulasega ühes mega suures pargis. Tegemist on siis tänapäevase pargiga, kus on ohtralt Jaapani Sakura puid. Peaks olema mingi kirsitõugu puu… Park on jagatud erinevatesse teemadesse: sportimiseks, söömiseks, lõbutsemiseks, romantikaks jne. Kohata võib ohtralt palju hiinlasi, kes tulevad sinna vaid “rahu” pilte tegema, armunud hiinlasi ning pargi pinkidel istuvaid vana paare! Meie siis rentisime jalgrattad ning tiirutasime seal pargis ringi. Lõbus oli ning nalja sai! Nalja sai muidugi siis, kui mina rooli sain ( kahe ja kolme istmelised rattad), eks siis sai nalja kui palju. Sai veits hirmutatud peret minu sõiduoskustega: igasugused möödasõidud, kiiruskatsed jne. ( sorry, pole ammu ratast sõitnud… :D)

Aga jah, nüüd siis tagasi õpilainele. See nädal nüüd siis F1te kaema ning siis saate ka uuesti huvitavat lugemist.
Seniks päikest ning jõudu Eestimaale!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s